Orlando - prečo by nemalo chýbať na vašom must-see zozname?

Orlando patrí k najväčším mestám Floridy. Každoročne ho navštívi 70 miliónov turistov, čo z neho robí jednu z najvyhľadávanejších svetových destinácií. Prečo vyrážajú ľudia práve sem a z akých dôvodov by ste toto mesto mali aj vy zaradiť na váš must-see zoznam?

walt disney world

"NAJ" zábavné parky

Zábavnými parkami je Orlando preslávené, nájdete ich tu desiatky. Hoci vstupenky nepatria práve k najlacnejším - v prepočte za ne zaplatíte niekoľko tisíc korún - rozhodne sa vyplatí peniaze "obetovať". Obohatíte sa totiž o nezabudnuteľné zážitky. Opomenúť rozhodne nesmiete Walt Disney World Park, ktorý je najnavštevovanejším a najväčším zábavným parkom na zemeguli. Kúzlo rozprávok od Disneyho tu bez výnimky dýcha naozaj na každého, nielen na deti, ale na rodičov, prarodičov či mladé páry. Milovníci filmového sveta si potom nemôžu nechať ujsť návštevu Universal Studios, bezpochyby jedného z najväčších turistických magnetov. Dostanete sa tu do zákulisia filmov, napríklad do čarovného sveta Harryho Pottera. Ak vás lákajú vodné atrakcie, potom vyrazte do Seaworld - vodného sveta, kde uvidíte zblízka delfíny, tučniaky, žraloky alebo tulene. Hneď vedľa sa potom nachádza Discovery Cove, ktorá je zameraná na podmorský život.

Nákupy

Akonáhle sa do sýtosti vybláznite na atrakciách všetkého druhu a zostanú vám peniaze, môžete sa vrhnúť do ďalšej adrenalínovej aktivity - nakupovania. Pri pohľade na nízke ceny v kombinácii s kvalitným tovarom prežijete pocity eufórie a radosti. K dispozícii máte nákupné centrum Florida Mall, náročnejšiu klientelu uspokojí Millenia Store. Tí, ktorí prahnú po zľavách a hľadajú akčný tovar, budú vo svojom živle v Orlando International Premium Outlet Mall, ktorá sa nachádza v samotnom srdci mesta a ponúka nákupy v 180 obchodoch, vrátane tých so svetoznámymi značkami.

Orlando Magic NBA

Šport

Páni potom skôr než nakupovanie ocenia športové zápasy, ktoré sa v meste konajú. Bol by skoro hriech nenavštíviť jeden z najpopulárnejších amerických športov, basketbal. Obzvlášť, keď má Orlando v najlepšej súťaži sveta NBA svojho zástupcu - klub Orlando Magic. Samotný zápas je naozaj veľkolepá šou, ktorú si užijú aj tí, ktorí tomuto športu práve dvakrát neholdujú. V meste sa konajú aj početné futbalové, hokejové či baseballové stretnutia. Milovníci rýchlych kolies potom iste budú vo vytržení pri pretekoch vozov NASCAR, ktoré jazdia na Daytona Beach vzdialenej len 50 míľ od Orlanda.

Orlando teda ponúka pre každého niečo, dozaista si tak aj Vy nájdete to svoje. Možno Vám toto miesto dokonca učaruje natoľko, že sa tu rozhodnete tráviť viac času a začnete sa obzerať po druhom bývaní. S jeho hľadaním Vám radi pomôžeme, špecializujeme sa totiž na predaj rodinných domov, bytov a novostavieb na celej Floride. Poradíme si aj s prenájmom a kúpou, ako rezidenčných, tak komerčných nehnuteľností a pozemkov. Vy vyslovujete Vaše sny, my ich plníme.