Florida - raj všetkých milovníkov nakupovania

Florida to nie je iba krásne slnečné počasie, priezračne modrý oceán a kilometre dlhé piesočnaté pláže. Tento štát je tiež rajom všetkých milovníkov nakupovania. Vezmite si sem preto kufor čo možno najprázdnejší. Nad nízkymi cenami budete totiž len neveriacky krútiť hlavou a tovar tu rozhodne nenecháte.

Enjoy shopping during your vacation

Kam a prečo sa vydať

Pre naozaj kvalitné oblečenie slávnych značiek, ktoré stojí pár eur, sa môžete vydať hneď na niekoľko miest. K dispozícii máte nielen obrovské obchodné centra - Macy's, Sears, Wal, ale aj výpredajové obchody RossDressforLess, TJ Maxx či Marshall's, ktoré sa špecializujú výhradne na akciový tovar a výhodné ponuky. Samostatnú kapitolu potom predstavujú outlety, ktoré majú podobu klasických nákupných centier, alebo dedinky, ktoré ležia niekde medzi mestami. Platí, že čím zapadlejšie centrum, tým väčší výber a nižšie ceny má. Požičajte si teda auto, nech sa sem dostanete. Kúpite tu kúsky populárnych značiek Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Guess alebo Levisjen za zlomok toho, čo by ste zaplatili v Česku. To isté platí aj o športovom oblečení, ako je Nike alebo Adidas. Vyberiete si, aj keď nemáte práve ideálnu konfekčnú postavu. V sortimente nájdete okrem oblečenie aj topánky a doplnky. Zaobstarať si tu môžete aj elektroniku. Pamätajte ale na to, že záruka je v USA len jeden rok. Navyše, keby sa niečo pokazilo, musíte to poslať späť, takže reklamácia sa vám neoplatí.

Kedy je najlepší čas

Nákupnú horúčku si tu môžete užívať celoročne. Ak chcete ušetriť čo najviac, potom sa do USA vydajte v období zliav a výpredajov, ktoré sa tu konajú niekoľkokrát za rok, zvyčajne v období okolo štátnych sviatkov. Najvýhodnejšie tu nakúpite po vianočných sviatkoch, teda v prvej polovici januára, a potom na konci novembra okolo tzv. Čierneho piatku, ktorý sa v posledných rokoch zabýval tiež u nás. Na davy v obchodoch a dlhé fronty sa pripravte tiež okolo posledného májového pondelka, ktorý pripadá na Memorial Day, teda deň obetí vojny.

your luggage can't be overweight

Na čo si dať pozor

Pri nakupovaní si musíte dať pozor na pár vecí. Napríklad na to, že suma, ktorá je uvedená na cenovkách, nie je konečná. Pripočítať k nej musíte ešte daň, tzv. Sales Tax, ktorá sa štát od štátu líši. Na Floride je daň 6%. Pozor si dajte aj na rozdielne veľkosti oblečenia, uplatňuje sa tu iné číslovanie, než na aké sme zvyknutí v Európe. Pre istotu si teda každý kúsok vyskúšajte. Nezabudnite myslieť tiež na váhový limit batožiny. Ak sa do neho nevojdete, priobjednajte si ešte jednu batožinu, vyjde vás to lacnejšie, ako keby ste potom museli platiť za váhu navyše priamo na letisku. Ak nakúpite za viac ako 430 eur, tovar podlieha clu a DPH.

Aj cez to všetko patrí nakupovanie na Floride k nezabudnuteľným zážitkom. Mnohí si ho dokonca obľúbili natoľko, že sem kvôli nemu jazdia opakovane, pokojne aj niekoľkokrát do roka. "Na vine" sú však nielen skvelé ceny v obchodoch, ale aj krásna príroda a bohatý kultúrny život, ktorým tento kúsok Ameriky oplýva. Pokiaľ uvažujete, že si tu svoj druhý domov kúpite aj vy, neváhajte sa na nás obrátiť. Špecializujeme sa na predaj rodinných domov, bytov, novostavieb na Floride, pomôžeme aj s ich prenájmom a kúpou. Poradíme si aj s komerčnými nehnuteľnosťami a pozemkami. Vy vyslovujete vaše sny, my ich plníme.