Čo musíte na Floride vidieť? Mys Canaveral má na čo nalákať!

Ak chcete na Floride zažiť naozaj niečo špeciálne a obohatiť sa o jedinečný zážitok, potom by na vašom "must see" zozname rozhodne nemala chýbať návšteva mysu Canaveral na ostrove Merrit. Práve tu - asi hodinu a pol cesty od Orlanda - sa totiž nachádzajú tie najväčšie turistické magnety, za ktorými mieri viac ako milión návštevníkov ročne.

V znamení kozmonautiky

Na myse Canaveral sídli Kennedyho vesmírne centrum, čo je oblasť patriaca Národnému úradu pre letectvo a vesmír (NASA). Pomenovanie nesie po americkom prezidentovi Johnovi Fitzgeraldovi Kennedymu, ktorý v roku 1961 predniesol v americkom Kongrese pamätný prejav. Prišiel v ňom so smelým plánom, a to do konca desaťročia dostať človeka na Mesiac a v poriadku ho vrátiť späť na Zem. A tak sa aj stalo, dokonca už v roku 1969 odtiaľ odštartovala družica Apollo, ktorá na Mesiac vyniesla ľudskú posádku.

Space - Florida Homes

Za tajomstvom i dobrodružstvom

Na návštevu centra si vyhraďte aspoň deň, je tu totiž naozaj čo vidieť. Vydajte sa sem mimo sezónu, alebo hneď ráno, keď sa ešte nemusíte preplietať davmi turistov. Budete si tak môcť naplno vychutnať tajomnú a dobrodružnú atmosféru vesmíru a pekne zblízka sa pozrieť na skutočné rakety, raketoplány a družice, ktoré sa kedysi vydali preskúmavať ďaleký vesmír, tak i ich makety, vrátane tej najväčšej - makety raketoplánu Explorer s výškou 56 metrov. Na simulátoroch si môžete vyskúšať, aké pocity zažívajú astronauti pri štarte, v 3D kinách zhliadnuť filmy o dobývaní vesmíru a návštevu zakončiť zakončiť expozíciou v Rocket Garden. V tejto netypickej záhrade sú vystavené rakety, ktoré kedysi opustili našu planétu - Mercury, Atlas či Titan. Oporúčame tiež  "nalodiť" sa na palubu autobusu a užiť si asi dvojhodinovú prechádzku okolo slávnych štartovacích rámp. Za zážitok si síce musíte priplatiť, ale rozhodne stojí za to.

Rocket Garden - Florida Homes

Za oddychom

Mys Canaveral to nie je len Kennedyho vesmírne centrum. Nachádza sa tu tiež odpaľovacia základňa Cape Canaveral Air Force Station, odkiaľ štartujú kozmické nosiče Ministerstva obrany Spojených štátov. Oddýchnuť si a vstrebať vesmírne zážitky potom môžete na neďalekej krásnej piesočnatej pláži Cocoa Beach, ktorá je známym rajom surfistov, či v Jetty Parku, kde si môžete zarybárčiť, vyraziť na kajaku alebo na paddle boarde. Nudiť sa tu určite nebudete.

Cocoa Beach - Florida Homes

Florida ponúka veľa krásnych miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Mnohým táto lokalita učarovala natoľko, že tu našli dokonca druhý domov. Ak aj vy premýšľate, že by ste sa tu usadili, neváhajte sa na nás obrátiť. Špecializujeme sa na predaj rodinných domov, bytov, novostavieb na Floride, pomôžeme aj s ich prenájmom a kúpou. Poradíme si aj s komerčnými nehnuteľnosťami a pozemkami. Vy vyslovujete svoje sny, my ich plníme.